0

بهترین استاپ موشن های ایرانی وفارسی

خوب طبیعتا پیدا کردن بهترین استاپ موشن های ایرانی بسیار سخته چرا که سازندگان استاپ موشن در ایران کم وکارهاشون باز کمتر هم دیده میشه در بعضی موارد مثل کارهای (تلوزیونی آقای بهروز یغماییان که از گذشته با کار های ایشون کاملا اشنا هستیم مثل:لی لی حوضک یا دنیای شگفت انگیزحمید که جزء اولین استاپ موشن های بلند و مطرح کشورمن ایران محصوب میشه)کارهای دیگه سینمایی درواقعه اگه تو تماشای رسانه نباشن میشه گفت اصلا دیده نمیشن و طبعا شهرتی هم در کار نیست (البته اینم به خاطر نبود حمایت از اینگونه انیمیشن ساز هاست) به علت نبود فیلم سینمایی ما در اینجا به استاپ های سریالی هم بخورد کردیم که در اینجا به معرفی می‌پردازیم. خوب حالا بریم سراغ…

بهترین استاپ‌موشن‌های ایرانی‌که‌در سینماوتلویزیون پخش‌شدن

آقای گوزن

آقای گوزن
انیمیشن کوتاه «آقای گوزن» به کارگردانی مجتبی موسوی و الهه فرنیا تهیه کننده انیمیشن کوتاه «آقای گوزن»  از مهر ماه سال ۹۴ آغاز و ساخت آن تا پایان مهر ماه سال ۹۶ طول کشید. این انیمیشن در ابتدا به مدت زمان یک سال در تهران تولید شد و در نهایت بخش انیمیت آن به مشهد منتقل شد که این بخش نیز نزدیک به یک سال طول کشید. که از آن جمله می توان به پرستو کارگر، بهار کیامقدم ،موسیقی  توسط شاهد مصطفی فر ساخته شده تاثیر بسیار خوبی در جذابیت این انیمیشن دارد.در خلاصه داستان «آقای گوزن» آمده است: در یک ایستگاه مترو ویران شده که شبیه به متروهای جوامع مدرن اروپایی است. مردم در این جامعه چهره‌های حیوانی دارند و انسانیت را فراموش کرده‌اند…

انیمیشن سریالی موزه

انیمیشن موزه

داستان سریالی تاکنون مورد استقبال خیلی از کارگردانان بوده،انیمیشن موزه ۱ و۲ به کارگردانی بهروز یغمائیان، آبتین یغمائیان، شیوا ممتحن چند کارگرادن نام آشنا وبسیار مطرح باز هم کار دیگری را کلید زدند این سری انیمیشن از سال تولید ۱۳۹۲ تا اکنون در حال ساخت بوده است. سریال موزه دررابطه با یک موش شرور است که چندین موش خیابانی را به خدمت در آورده و یک گروه دزدی حرفه‌ای را تشکیل داده است. آنها قصد دارند آثار هنری و تاریخی را از موزه‌ها دزدیده و از ایران خارج کنند.با توضیحات رئیس وارد قسمتی می‌شویم که به معرفی آن اثر تاریخی می‌پردازد و به این ترتیب با تاریخچه‌ای کوتاه از آن اثر و هنرمندآن آشنا می‌شویم.مجموعۀ «موزه» از تلفیق دوتکنیک عروسکی تک فریم (استاپ موشن) و دو بعدی در دو سری و مجموع ۵۲ قسمت برای گروه سنی کودک تولید شده که در حال حاضر سری دوم آن در شبکه نمایش خانگی درحال پخش است. این انیمیشن اطلاعات خوبی به مخاطبان گروه سنی کودک ونوجوان در رابطه با آثار تاریخی میدهد…

دنیای شگفت انگیز حمید

دنیای شگفت انگیز حمید

اولین سریال پیکسلیشن ایران به کارگردانی مشترک حمید رضا میرباقری و آقای بهروز یغمائیان و علیرضا کاویان راد تولید شد،در این سریال بازیگر (آبتین یغمائیان)در اتاق خود ماجراهای جالبی را رقم میزند که در بعضی موارد با مشکلات ساده روبه رو میشود که ریشه مهمی در زندگی همه ما داشته ودارد دراین هنگام ناگهان رابی وبازیگر مداد جادویی را صدا کرده تا این مشکل را حل واطلاعات کافی را به بازیگر داده ومخاطبان بدهد. واز طرفی باعث به فکر فرو رفتن مخاطب میشود.

ماجراهای بهادر

ماجرای بهادر

داستان این مجموعه در مورد چند موش است که در زیرزمین یک مغازۀ قدیمی زندگی می‌کنند.میرزا، صاحب مغازه، همیشه از دست موش‌ها عصبانی است، چون آنها تمام غذای خود را از مغازۀ او بدست می‌آورند. بنابراین او همیشه به دنبال راهی است که موش‌ها را از بین ببرد. میرزا فروشندۀ خسیس و کم‌فروشی است و موش‌ها اغلب سعی می‌کنند دست او را برای مشتریان رو کنند. در این میان بچه موش زرنگ وباهوشی به نام بهادر وجود دارد که با همفکری پدربزرگش و همکاری سایر موش‌ها باعث پیروزی موش‌ها می‌شود.این مجموعه بر اساس طرحی ازعبدالله علیمراد در دو سری ۲۶ قسمتی برای گروه سنی کودک ونوجوان تهیه شده است. به کارگردانی مهدی خرمیان ودر سال ۱۳۸۹ ساخته شد وبه نمایش خانگی درآمد.

ماجراهای کلیله و دمنه

ماجرای کلیله ودمنه

یک استاپ موشن پند آموز از کارگردان حسین مرادی‌زاده در سال ۱۳۷۸ ساخته شده ودر ۳۰ قسمت در شبکه خانگی به نمایش درآمد داستان به این صورته که : کلیله و دمنه دو شغال هستند که یک روز صبح زود به یک جنگل می‌رسند و تصمیم می‌گیرند در آنجا بمانند و زندگی کنند.کلیله بسیار عاقل است و دیگران اغلب او را دوست دارند و به کلیلۀ خردمند شهرت پیدا کرده است، اما دمنه بازیگوش است و دوست دارد سربه‌سر دیگران بگذارد. او اغلب باعث آزار سایرین می‌شود.مجموعۀ «ماجراهای کلیله و دمنه» براساس داستان‌های کلیله و دمنه که از کتاب‌های ادبیات کهن ما محسوب می‌شود، برای گروه سنی کودک ونوجوان تولید شده است.

داستان‌های بهلول دانا

انیمیشن بهلول دانا

داستان‌های بهلول به کارگردانی حسین مرادی‌زاده و تهیه‌کنندگی سیدابوالفضل پورصالحی و ابوالفضل کیهانی با متنی از ابوالفضل کیهانی و سیدمهدی ابوهاشم در حال تولید است.عارفی دانشمند و از مریدان خاص امام موسی کاظم(ع ) و امام جعفر صادق(ع ) بوده است و تنها بنا به مصلحت اندیشی امام و جهتِ ندادن حکم قتل ایشان از طرف حاکمان جور خود را به دیوانگی زده است.به همین سبب در این مجموعه داستانی به بُعد عرفانی، تیز هوشی، نکته سنجی و طنازیهای بهلول یعنی بارزترین خصوصیات این شخصیت دقت شده است.این سریال ۱۵ قسمتی در دو استودیو به صورت همزمان توسط شکیبا شعبانی و علیرضا اوجی جان بخشی شداند.

قصه های بازار

قصه های بازار

قطعا همه شما عزیزان قبل از دهه ۸۰ با این سری داستان ها آشنا هستین چرا که در حین نگاه کردن استرسی خاصی داشته وماجرا دلهره آور بوده،اما بسیار جالب ،فیلمی سه قسمتی به کارگردانی عبداله علیمراد و نویسندگی عبداله علیمراد، ابراهیم فروزش، وجیه اله مقدم ساختهٔ سال ۱۳۷۴ است.داستان فیلم ها برگرفته از مثنوی معنوی است.یک کار موزیکال وفانتزی دلنشین

قصه اول (طوطی و بقال):تعداد زیادی از نوجوان ها برای دیدن نمایش، گرد هم آمده اند. راوی، قصه بقالی را تعریف می کند که به طوطی اش بسیار علاقه مند است. طوطی کمک زیادی به بقال می کند و در بازار هم محبوب است. روزی بقال از دست طوطی که ظرف روغن را شکسته، خشمگین می شود و با چوب تنبیه اش می کند. طوطی که موی سرش بر اثر تنبیه بقال ریخته، فکر می کند ریختن موی سر دیگران هم بر اثر شکستن ظرف روغن و تنبیه شدن است.

قصه دوم (ورود به دنیای عروسک ها):پسر نوجوانی که قسمت «طوطی و بقال» را دیده، وارد استودیوی عروسکی می شود و درویش (یکی از عروسک ها) برای او مرحله های ساخت عروسک ها و فیلمبرداری عروسکی را توضیح می دهد.

قصه سوم (کوه جواهر):پسربچه ای که در بازار شاگرد یک زغال فروش است، هنگام کار در رویای ثروتمند شدن فرو می رود و از کار اخراج می شود. پیرمرد جواهرفروشی پسربچه را استخدام می کند و با خود به کوه جواهر می برد. در آنجا، پیرمرد پوست گوسفندی به پسربچه می پوشاند، تا عقابی او را به لانه اش در بالای کوه ببرد. پسربچه، عقاب را فراری می دهد و در قله، جواهراتی را برای پیرمرد به پایین پرتاب می کند. اما پیرمرد جواهرات را برمی دارد و می گریزد. پسربچه با عقاب ـ که نوجوان های قبلی را قربانی کرده و لباس هایشان برجا مانده است طرح دوستی می ریزد و نجات پیدا می کند. در بازگشت به بازار، به دوست نوجوانش که نزد جواهرفروش به کار مشغول شده هشدار می دهد و آن دو با کمک یکدیگر جواهرفروش را به کوه جواهر می کشانند و طعمه عقاب می کنند.

خانه ما

ماجرای خانه ما

قصه این انیمیشن از جایی شروع می‌شود که روزی از روزها یک موجود فضایی با نام بوبو به زمین می‌آید. بوبو که متوجه شده بزرگترین آرزوی بهمن دیدار با یک موجود فضایی است تصمیم می‌گیرد نزد او بماند. بهمن در اولین برخورد با بوبو وجود او را در کنارش باور نمی‌کند اما به تدریج به او عادت کرده و بعد از مدت کوتاهی به او علاقمند می‌شود.در این میان خانواده ماجراهایی را رقم میزننده که در قالب طنز نکات جالبی را به کودکان میدهد.گاهی کار گروهی وگاهی افتخار انفرادی وگاهی بازیگوشی فرزندان سریال را جذاب میکند.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *