زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

ادیت صدا با نرم افزار ادوبی آدیشن

ادیت صدا با نرم افزار ادوبی آدیشن

ادوبی آدیشن  Adobe Audition، در 18 آگوست در سال 2003، به عنوان یک نرم افزار Digital Audio Workstation، به وسیله کمپانی ادوبی (Adobe)، منتشر و روانه بازار گردید. این نرم افزار که برای هر دو سیستم عامل مک و ویندوز قابل استفاده میباشد. از نظر ساختاری و ابزاری با تمام نرم افزارهای ادیت فایل های صوتی یا دیگر نرم افزارهای DAW متفاوت میباشد.

در حالی که نرم افزارهای دیگر، با تمرکز بر روی ابزارهای موسیقی، عملیات مورد نظر کاربر را روی فایل های صوتی، اجرا می نمایند، نرم افزار ادوبی آدیشن، ابزارهای متفاوت و منحصر به فردی را در دسترس کاربران قرار میدهد. به این ترتیب کاربران خواهند توانست به راحتی و به صورت کاملا حرفه ای، فایل های صوتی خود را به پادکست های ایده آلی تبدیل کنند یا برای مثال بر روی فایل های صوتی خود صداگذاری های مختلف انجام بدهند و خروجی های متفاوتی را به دست بیاورند.

امکانات بسیار زیادی در نرم افزار ادوبی آدیشن در اختیار کاربران قرار دارد که در ادامه به بخشی از مهمترین و متفاوت ترین آنها، اشاره میکنیم و درباره ویژگی ها، مزایا و یا حتی شاید معایب و محدودیت های این نرم افزار اطلاعات و توضیحاتی را ارائه خواهیم کرد.

 امکانات نرم افزار ادوبی آدیشن

نرم افزار ادوبی آدیشن، امکانات و ویژگی های گسترده ای دارد. برخی از مهمترین این ویژگی ها را در ادامه به شما معرفی میکنیم :

حذف نویز یا  Noise Removal

با استفاده از این قابلیت نویزها و صداهای اضافی پس زمینه و همچنین صدای امبیانس محیطی که گوینده در آن اقدام به ضبط صدای خود کرده ، قابل حذف میباشد. Noise removal عملیات حذف صداهای پس زمینه را بدون آسیب رساندن به صدای گوینده اصلی انجام خواهد داد.

تقویت کننده صدا

این قابلیت به کاربران امکان بلندتر و واضح تر شدن صدای ضبط شده را در فایل صوتی را ارائه می دهد. به این ترتیب اگر گاهی شرایط استانداردی برای ضبط صدا مثلا حضور در استودیو فراهم نبود. افراد خواهند توانست با استفاده از این ویژگی برنامه ادوبی آدیشن، صدای ضبط شده در محیط غیر استاندارد را تقویت نموده و به صدایی واضح و شفاف تبدیل کنند.

تنظیمات مربوط به گام صدا

با استفاده از این قابلیت در نرم افزار Adobe Audition، افراد توانایی آن را دارند که گام صدای ضبط شده را تغییر بدهند و آن را در طیف های زیر تا بم در اکتاوهای (Octave) مختلف جابه جا کنند. این قابلیت برای کاربران در تهیه موارد زیر بسیار کارآمد میباشد:

  • نریشن لازم برای انیمیشن
  • پادکست هایی که در آنها به صدای کودک، زن یا مرد نیاز میباشد اما گوینده مناسبی برای آنها در دسترس نیست
  • فایل های صوتی که در آنها به گویندگانی در سنین و شخصیت های مختلف نیاز میباشد اما بنا به شرایط، به گوینده حقیقی مناسب این امر دسترسی نیست و یا چنین مواردی

وجود افکت های پیش فرض

یک کتابخانه مملو از افکت های صوتی جمع آوری شده توسط کمپانی ادوبی که به شکل پیش فرض در نرم افزار Adobe Audition وجود دارد، در اختیار کاربران میباشد که همواره می توانند موارد بیشتر و جدیدتری را از اینترنت دانلود و به این کتابخانه اضافه کنند.

قابلیت ادغام و همکاری با نرم افزار ادوبی پریمیر

نرم افزار ادوبی آدیشن در کنار نرم افزار ادوبی پریمیر یک مجموعه کامل و قوی را به وجود خواهد آورد. که استفاده ترکیبی از آنها می تواند یک دستاورد عالی و فوق حرفه ای را برای کاربران نرم افزارهای کمپانی ادوبی رقم بزند.

ادوبی آدیشن CC  یا CS؟

نرم افزار ادوبی آدیشن، در حال حاضر یک نرم افزار عضو مجموعه Creative Cloud میباشد و از این رو دارای پسوند CC است. عضویت این نرم افزار در مجموعه نرم افزارهای Creative Cloud کمپانی ادوبی، به کاربران این امکان را خواهد داد که آن را به صورت پکیجی از نرم افزارهای مختلف عضو CC یا به صورت تک نرم افزار تهیه و دانلود نمایند.

همچنین به واسطه CC بودن نرم افزار ادوبی آدیشن، کاربران توانایی استفاده از امکانات و خدمات موجود در مجموعه CC را دارا میباشند. خدماتی از مانند خرید و دانلود افکت های صوتی جدید و به روز از فروشگاه آنلاین کمپانی ادوبی و مواردی از این خدمات است.

فضای کار نرم افزار ادوبی آدیشن

نرم افزار ادوبی آدیشن، فضای کار یا Work Space حرفه ای اما در عین حال ساده ای را داراست. در پنجره ی اصلی این نرم افزار، فایل های صوتی که کاربر در حال کار کردن بر روی آنها است. به شکل موج های صدا یا در اصطلاح رایج Sound’s Wave نمایش داده می شوند.

کاربر، دو امکان قفل کردن صدا جهت جلوگیری از ایجاد تغییر بر روی آن و آزاد گذاشتن. صدا برای ایجاد تغییراتی در بطن آن را دارا می باشد. در ستون های کناری، مجموعه ابزارهایی که کاربر حین کار بر روی فایل یا فایل های صوتی به آنها نیاز خواهد داشت. برایش قابل دسترس میباشد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.