زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

حقایقی که باید عکاسان تازه کار بدانند، چیست؟

حقایقی که باید عکاسان تازه کار بدانند، چیست؟

یک فرد باهوش اینظور می‌گفت: پی برده که برای تسلط یافتن بر یک مهارت جدید هزاران ساعت تلاش و کوشش نیاز دارد. هنگامی که برای اولین بار دوربین خود را می خرید هیجان انگیز و سرگرم کننده می‌باشد، بنابراین عکس های زیادی گرفته و خیلی به جزئیات دقت نمی‌کنید. اما در نهایت ممکن است از ظاهر عکس های خود در مقایسه با آنهایی که آنلاین دیده بودید احساس نا امیدی کنید. اما یک عکاس حرفه ای نه تنها ناامید نشده، بلکه سرسختانه تر ادامه داده، مطالب آموزشی و کتاب های بیشتری می‌خواند و بیشتر به تمرین کردن می‌پردازد در این مقاله حقایقی که باید عکاسان تازه کار بدانند را برای شما بیان خواهیم کرد.

مطالب بیشتر در رابطه با عکاسی را در سایت ویکی پدیا مشاهده کنید.

یادگیری عکاسی بسیار مشکل است

دوربین شما با تعداد زیادی دکمه و کلید چرخان، و انواع ویژگی های فانتزی، به نوعی در تکنولوژِی نوعی معجزه به حساب می‌آید. برای کنترل بر اینکه دوربین چگونه تصاویر شما را ایجاد نماید، باید آموخت چطور با یک سطح مهارت خاص از آن استفاده نمایید. و بعد از آن، جنبه هنری این معادله موجود است: ترکیب بندی، کادربندی، احساس، بیان یک داستان و…. پس مفاهیم و ایده های جدیدی، هم از لحاظ تکنیکی و هم خلاقیتی باید بیاموزید. واینکه عکاسی برای عکاسان تازه کار بسیار سخت و دشوار است.

عکسان تازه کار ابتدا باید اخلاق خوب را تمرین کنند

به مردم، مکان‌ها و سوژه‌هایی که از آن‌ها اقدام به عکس گرفتن می‌کنید؛ با احترام برخورد کنید. بیان این موضوع بسیار سخت است که وقتی که عکاسانی را مشاهده می‌کنم (هم عکاسان تازه کار و هم عکاسان حرفه‌ای) که نسبت به اطرافشان بیخیال و یا حتی با آن با بی احترامی رفتار می‌کنند. بعضی از این بی‌احترامی‌ها می‌توانند موارد زیر تلقی گردد:

کوهنوردی در جایی که قرار نبوده در آن‌جا حضور یابند. نگهداری تجهیزات سنگین روی سطوح ظریف و حساس. بیش از حد اشغال فضا و حضور زیاد در مکان‌های عمومی و فرصت ندادن به دیگر گردشگران و توریست‌ها برای اینکه از مناظر لذت کافی را برده.

عکاسی کار گران قیمتی می‌باشد

عکاسی با قطعات واقعا گران قیمتی می‌باشد. یعنی بدنه دوربین و لنز خیلی گران است. طولی نمی‌کشد که شما به لنزهای بیشتری نیاز پیدا می‌کنید. یک کیف دوربین برای حمل آن نیاز می‌باشد. یک سه پایه برای ثابت نگه داشتن آن ها حتما به کارتان می‌آید. فیلترها برای گرفتن عکس هایی با نوردهی طولانی از واجبات است. ریموت کنترل های شاتر بیسیم، فلاش یا لوازم نورپردازی دیگر، و این لیست تا موارد بیشتری ادامه خواهد داشت. در شغل عکاسی همیشه یک چیز جدید و چشمگیر وجود خواهد داشت که برای آن پول خرج نمایید.

بیشتر بخوانید: تاریخچه عکاسی

لوازم دوربین سنگین می‌باشند

لنزهای با کیفیت خوب از عدسی هایی با کیفیت تولید می‌شوند. و در نتیجه خیلی سنگین هستند. به مرور زمان شما دو یا سه تا از آنها، و یک بدنه DSLR و لوازم جانبی دیگری به وسایلتان اضاف می‌شود. در این حالت کیف شما دست کم ۵ کیلوگرم یا بیشتر وزن پیدا می‌کند. هرچه لوازم بیشتری در اختیار داشته باشید، وزن بیشتری را باید با خود حمل نمایید. این یکی از دلایلی می‌باشد که تکنولوژی میکرو سه چهارم ( دوربین های بدون آینه) داشته اینقدر محبوب می‌شوند. دوربین (و لنزها) خیلی کوچک تر، و در نتیجه سبکتر بوده و حمل آنها راحت است.

بدست آوردن صلاحیت لازم زمان بر است

بدست آوردن صلاحیت در کار عکاسی و مخصوصا برای عکاسان تازه کار بسیار مشکل است. منظورم از صلاحیت در عکاسی یعنی اینکه بتوانید به تنهایی و با ایده خودتان یک عکس با کیفیت و باحال بگیرید و از ارائه آن به دیگران لذت ببرید. یادتان نباشد هیچ کاری ساده نیست؛ مخصوصا کار عکاسی که به تمرکز و حوصله فراوان نیازمند است.

در عکاسی خودتان باشید و صبوری را از یاد نبرید

حتی اگر شما پروژه عکاسی قبول کرده اید و در حال انجام کسب و کار و پروژه خود می‌باشید؛ هنرمندانه به تمام موضوعات بنگرید. خوب است در هنگام عکاسی، نه تنها از عکاسان دیگر بلکه از زندگی روزمره‌تان هم الهام گرفته و از آنها استفاده کنید. در هر لحظه از زمان، چیزهای شگفت انگیزی در اطراف ما وجود خواهد داشت. فقط به این دلیل که شخص دیگری از آن‌ها عکس نگرفته نمی‌توان آن‌ها را جذاب تلقی نکرد. به این ترتیب خارج از چارچوب محدودیت‌ها فکر نمایید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *