زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

درآمد انیمیشن سازی در خارج چقدر است؟

درآمد انیمیشن سازی در خارج چقدر است؟

به تکنیک تولید تصاویر متحرک، انیمیشن سازی می‌گویند. انیمیشن ها در تمامی جنبه های رسانه (از فیلم و تبلیغات بازرگانی تا بازی های ویدیویی) مورد استفاده قرار می‌گیرند. انیماتورها برای تولید انیمیشن از طراحی دستی، نرم افزارهای تخصصی، مدل ها و عروسک ها استفاده کرده تا حالت های مختلف حرکت را ثبت نمایند. در ادامه با کنار هم قرار دادن عکس ها، حرکت را خلق می‌نمایند. ما در این مقاله سعی داریم تا شما را با با انیمیشن سازی در خارج از کشور و همچنین درآمد انیمیشن سازی در خارج آشنا نماییم.

انیمیشن و ادامه تحصیل در خارج از کشور

امروزه انیمیشن سازی یکی از بزرگ ترین صنعت های حوزه ی سرگرمی و رسانه به حساب می‌آید. تنها در کشور انگلستان، حدود سه هزار نفر در حوزه انیمیشن مشغول بوده و قریب به ۳۰۰ استودیوی انیمیشن سازی به وجود آمده است. فارغ التحصیلان رشته انیمیشن این توانایی را داشته تا در استودیوها مشغول به کار شده یا به صورت آزاد کار کرده و کسب درامد کنند. درآمد انیمیشن سازی در خارج به نسبت بالاست و اجدا از نوع کار، مهم ترین علت و فاکتور پیشرفت و ترقی در این رشته، آموختن تکنیک ها و مهارت های تخصصی در دانشگاه ها و موسسات آکادمیک است. بنابراین تحصیل در رشته انیمیشن از اهمیت بالایی برخوردار می‌باشد. انیماتورها باید به هنر، طراحی، فیلم‌سازی و تکنولوژی های کامپیوتری علاقه داشته و دانش مربوط به آن ها را فرا گیرند.

یک انیماتور حرفه‌ای چه مهارت‌هایی نیاز دارد؟

ورود به حوزه شغلی انیماتور، علاوه بر علاقه، استعداد و تمرکز بالا به اخذ مدرک تحصیلی معتبر نیازمند می‌باشد. فارغ‌التحصیلان این رشته هنری  در موقعیت‌های شغلی نظیر کارشناس تلویزیون یا دیجیتال، ارتباط تصویری، تصویرسازی یا انیمیشن‌سازی می‌توانند کار کرده و کسب درامد داشته باشند. اگرچه می‌توان این حرفه را در آموزشگاه آموخت، اما تحصیل در دانشگاه مطمئناً در روند موفقیت مهاجرت کاری بسیار تاثیرگذار خواهد بود. یک انیماتور به مهارت‌های زیر نیاز دارد:

 • قدرت تخیل یا خلاقیت بالا
 • در مدل‌سازی و طراحی مهارت داشته باشد
 • از صبر و حوصله فراوانی برخوردار باشد
 • تمرکز قوی داشته باشد
 • دقت بالا در جزئیات به کار برد
 • در نرم‌افزارهای کامپیوتری طراحی و گرافیکی نیز دارای مهارت باشد

در مقاطع کارشناسی ارشد گرایش های زیر ممکن است موجود باشد:

 • Art & Design
 • Animation Production
 • Computer Visualization and Animation
 • Animation
 • Computer Animation
 • Game Art and Animation
 • Game Design
 • Visual Effects
 • Character and creature creation

انیماتورها در کشورهای خارجی چقدر درامد دارند؟

مهاجرت کاری انیماتور به کشورهای درجه‌یک دنیا به‌تبع درآمد بالایی دارد و درآمد انیمیشن سازی در خارج بالا می‌باشد. آمریکا، کانادا و بسیاری از کشورهای اروپایی همواره مقاصدی جذاب برای این دسته افراد می‌باشد. بالاترین درآمد سالیانه انیماتور در کشوری مانند کانادا حدود ۱۳۰ هزار دلار بوده و پایین‌ترین آن حدود ۴۵ هزار دلار تعیین گردیده است. متوسط درآمد سالیانه انیماتور در کشور آمریکا حدود ۶۰.۰۰۰ دلار و در انگلیس بین ۴۵ تا ۶۲ هزار دلار وابسته به نوع قرار داد تنظیمی می‌باشد.

درامد انیمیشن سازی در خارج از کشور

مدیران هنری انیمیشن، مسئول سبک بصری و تصاویر در تولیدات سینمایی و تلویزیونی، بازی‌ها، تبلیغات و ده‌ها حوزه دیگر می‌باشند. بیشتر کارمندان خلاق مستقیماً به مدیر هنری گزارش این موارد را خواهند داد. مدیران هنری، ضمن آموزش کارمندان پایه، بودجه‌ها را مدیریت می‌نمایند. حقوق کارمندان هنری به نسبت پروژه، استودیو یا شرکتی است که در آن مشغول کار می‌باشند. طبق BLS، مدیران هنری در صنعت فیلم و فیلم‌سازی به طور متوسط دارای درآمد 106،630 دلار در سال می‌باشند. درآمد کسانی که خدمات تخصصی‌تر را بلد هستند، به طور میانگین 93،300 دلار می‌باشد. درآمد مدیران هنری تبلیغات و روابط عمومی به طور متوسط 94840 دلار و دستمزد آن‌ها 89،670 دلار می‌باشد.

بیشتر بخوانید: نحوه خرید بازی ps5 از شرکت sonyچگونه است؟

در ادامه به بررسی علایق برخی کشورها که در انیمیشن سازی پیشرفت چشمگیری داشته‌اند خواهیم پرداخت:

اسپانیا:

کشور اسپانیا جزو کشورهایی می‌باشد که در این حوزه بسیار علاقه مند هستند و سرمایه گذاری بلند مدتی نیز انجام می‌دهند . جشنواره‌های مهم در دنیا نیز در آنجا برگزار می‌گردد. از جمله آنها Septima ARS ،Serena Digital ،Sopadesobre ،Suburbia ،Zinki و Enigma Software Productions بوده و استودیوهای آن ها نیز به animacor ،animac ،sigmad و lieda  معروف است.

فرانسه:

درآمد انیمیشن‌ سازی در اروپای غربی نسبت به آمریکا پایین می‌باشد. فرانسه جزو کشورهایی است که انیمیشن از آنجا آغاز گردیده و بسیاری از تکنیک‌های بنیادین انیمیشن در فرانسه خلق گریده. پاریس دارای سه مدرسه استثنایی با برنامه‌های انیمیشن در سطح جهانی می‌باشد که صحنه‌های محلی را تهیه و تدوین می‌نماید.

کره جنوبی:

درآمد انیمیشن‌ سازی در آسیا شرقی بسیار مناسب و راضی کننده است. از استودیو بزرگ کشور کره جنوبی می‌توان به Sunwoo Entertainment ،AKOM و Anivision Ubisoft ،Sony Computer Entertainment ،SEGA Riot Games ،Konami Korea ،Gameloft و Bandai Korea اشاره نمود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *