زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

چند ایده و موضوع در عکاسی

چند ایده و موضوع در عکاسی

هر کاری نیاز به موضوع و ایده خاص خود دارد و عکاسی از قائله مستثنی نیست. موضوع در عکاسی بسیار مهم است؛ یعنی اینکه شما بدانید از چه چیزی عکس بگیرد و چه ایده ای برای عکاسی شما مناسب است. موضوع و ایده در عکاسی مطلبی است ما برای شما در این مقاله بررسی خواهیم کرد.

عکاسی از قطرات آب

این یک موضوع و ایده خوب در عکاسی است. پدیده اصلی این پروژه این می‌باشد که باید یک ظرف را پر از مایع کنیم و روی میزی قرار دهیم. سپس چند قطره مایع دیگر روی آن ریخته و از صحنه‌ی بالا آمدن و رقص آب عکاسی نمایید. بگذارید قطره‌ها هر شکلی که می‌خواهند بگیرند و شما فقط آنها را شکار کرده و عکاسی کنید.

عکاسی خیابانی Street photography

در نوعی عکاسی خیابانی تمرکز عکاس بر ساختمان‌ها و ارتباط‌شان با شهر می‌باشد. در این عکس‌ها به ندرت حضور انسان‌ها را مشاهده می‌نماییم؛ اما در نگاه دوم شاهد حضور انسان ها در بطن شهر و در میان ساختمان ها خواهیم بود. عکاسی خیابانی نوعی نگاه ساده به روزمره ترین وقایای شهری می‌باشد و اتفاقاتی را دنبال می‌نماید که امکان دارد هر شخصی با آن سر و کار داشته باشد. این نیز یک موضوع جلب در عکاسی است.

عکاسی خبری Photojournalism

عکاسی خبری یا فتوژورنالیسم ثبت وقایع به صورت مستند گونه و بدون داستان پردازی و اغراق می‌باشد. همان‌گونه که از اسم آن پیداست این عکس ها تکیه بر ارائه اطلاعات و اخبار روز داشته و به آنها واسته هستند. عکس های خبری گاها به صورت تک عکس یا به صورت مجموعه‌ای از چندین عکس ارائه می‌گردند.

عکاسی از مسیر دود

مسیرهای دودی یکی از محبوب‌ترین سبک‌های عکاسی بین عکاسان حال حاظر می‌باشد. اما اینکه چگونه یک طرح انتزاعی یا یک طرح خلاقانه خلق کنیم، نیازمند پردازش حرفه‌ای در فتوشاپ، پس از ثبت عکس می‌باشد.

عکاسی از حرکت سیال مایعات

این یک پروژه شگفت انگیز می‌باشد که سبب می‌گردد تصویر شما بسیار پویا و پر جنب و جوش به نظر رسد؛ درست چیزی شبیه به سبک انتزاعی می‌باشد. اما برای انجام آن از موارد مختلفی می‌توانید استفاده نمایید. یک راه استفاده از رنگ اکریلیک می‌باشد. رنگ را کمی رقیق نمایید و روی بوم ریخته و سعی نمایید با حرکت دادن بوم، رنگ‌ها را جا به جا نمایید. این سبب می‌گردد رنگ‌ها به هر جایی رفته و تصویری انتزاعی را برایتان خلق نمایند.

منظره‌ی حرکت ستارگان

این ایده عکاسی باید خارج از خانه ثبت گردد. عکاسی از منظره‌ی حرکت ستارگان بسیار جذاب و پرطرفدار است. برای گرفتن بهترین مناظر ستاره‌ای به یک آسمان کاملاً صاف نیازمند هستید. اگر ماه قابل روئیت نباشد کار بهتر انجام می‌شود. نگه داشتن جزئیات در تمام آسمان در یک نوردهی در حضور ماه بسیار دشوارتر می‌باشد. برای طولانی کردن مدت نوردهی و همچنین برای جلوگیری از تار شدن ستارگان در حال حرکت، از حالت Manual استفاده نمایید.

عکاسی از شب پاک

شب را بدون استفاده از فلاش، نوردهی طولانی یا سه پایه و در بیرون از منزل ثبت نمایید. برای این پروژه، خود را به چالش کشیده که فقط از نور موجود و تنظیم ایزوی بالا استفاده نمایید.

بیشتر بخوانید: 10 تا مانیتور مناسب ادیت عکاسی کدامند؟

دنیای کوچک

عکاسی از اسباب بازی‌ها و مدل‌های مینیاتوری در محیط‌های واقعی یک پروژه عکاسی محبوب بوده و به راحتی در کنار کارهای روزانه‌ی خود آن را می‌توانید انجام بدهید. سعی نمایید یک کشتی کوچک همراهتان باشد و از آن در موقعیت‌های متنوعی عکاسی کنید. در همه جا از رفت و آمد روزانه تا پیاده روی آخر هفته خود از آن بهره ببرید. برای شبیه شدن مدل با بقیه صحنه باید به موضوع نزدیک شده و نور را متعادل نمایید. اگر موضوع شما در سایه قرار گرفت، از فلاش خود برای بهبود نورپردازی بهره برید.

عکاسی پرتره Portrait photography

عکاسی پرتره به معنای عکاسی از چهره انسان می‌باشد. شاید در ابتدا این تصور به ذهن برسد که تفاوتی با عکس های معمولی که برای کارت‌های شناسایی گرفته می‌شود نداشته، اما این‌طور نمی‌باشد و این یک ایده پرطرفدار در رشته عکاسی است.

مطالب بیشتر در رابطه با عکاسی پرتره را در سایت ویکی پدیا مشاهده کنید.

ثبت چهره‌ها از اشیاء غیرعادی

چشم‌های خود را آموزش داده تا چهره‌ها را به طور ناخواسته توسط اشیاء روزمره شکل دهد. همه چیز، از یک کفش در جاکفشی گرفته تا پرواز پرندگان در آسمان می‌تواند این کار را به راحتی برایتان انجام دهند. این یک ایده خوب در عکاسی است که تمرکز بالا نیاز دارد.

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *