زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

چگونه وارد متاورس شویم ؛ نحوه ثبت نام و ساخت آواتار چگونه است؟

چگونه وارد متاورس شویم ؛ نحوه ثبت نام و ساخت آواتار چگونه است؟

چگونه وارد متاورس شویم ؟ این سوالی است که اکثر مردم پس از شنیدن نام متاورس به آن می‌اندیشند. در ادامه با ما باشید تا شما را با نحوه ورود به متاورس آشنا کنیم.

متاورس چیست؟

متاورس یا فراجهان مفهومی می‌باشد که برای اولین بار توسط نیل استفنسون در رمان تصادف برفی (۱۹۹۲) استفاده شد. جهانی که در این رمان به کار رفته بود، محیطی موازی با اینترنت بود که افراد این توانایی را داشتند در آن از آواتارها برای تعامل با یکدیگر استفاده نمایند. دقیقا همان چیزی که در حال حاضر توسط شرکت‌های Meta (فیسبوک سابق) یا Dicentraland در حال گسترش می‌باشد.

البته ایده یک جهان مجازی که افراد توانایی تعامل با یکدیگر را داشته باشند، چیز تازه ای نمی‌باشد. در سال ۲۰۰۰ و ۲۰۰۳ نیز پلتفرم‌هایی مانند Habbo Hotel و Second Life گسترش پیدا کرد که امکان حضور در آن‌ها به صورت آواتار ممکن شده بود.

چگونه وارد متاورس شویم

چگونه وارد متاورس شویم؟

1- انتخاب متاورس مناسب

در ابتدای ورود به دنیای متاورس شما از این موضوع آگاهی داشته باشید که دقیقا نیازتان و هدفتان از ورود به متاورس چه می‌باشد؟ باید نیاز ها و خواسته های خودتان را به خوبی شناخته و با توجه به این دو موضوع متاورس مناسب خود را انتخاب نمایید.

متاورس انتخابی شما باید حداقل شهرت لازم را برای سرمایه گذاری دارا باشد. اگر شما به متاورسی ورود کنید که شهرت چندانی نداشته باشد و بین افراد زیاد مشهور نمی‌باشد، پس از مدتی مجبور به ترک آن شده و باید پروسه انتخاب متاورس و ورود به متاورس را از اول و با دقت بیشتری شروع نمایید.

2- مطالعه قوانین و قبول کردن آن‌ها

هر محیطی قوانین خاص خود را برای ورود داشته و باید به آن ها پایبند بود. متاورس‌ها نیز از این قاعده مستثنی نمی‌باشند. ورود به متاورس، ورود به یک دنیای جدید بوده و هر متاورسی قوانین خاص خودش را دارا می‌باشد. پیش از وارد شدن به دنیای مورد نظر خودتان، تمام قوانین آن را با دقت خوانده و در صورت موافقت با تمام آن ها، آن ها را قبول کرده و وارد دنیای جدید خودتان شوید

3-کیف پول

بعد از انتخاب متاورس و خواندن و تایید نمودن قوانین مربوط به آن شما موظف به ایجاد کیف پول دیجیتال خود می‌باشید. شما این توانایی را دارید یکی از کیف پول های موجود که برای نگهداری و ذخیره توکن‌های متاورسی یا NFT ها مناسب می‌باشد را نصب نموده و موجودی خود را در آن نگه داری کنید.

4-آواتار

بعد از ثبت نام کردن در متاورس و تایید قوانین مربوطه و هم چنین ایجاد کیف پول و متصل شدن آن به متاورس مربوطه، شما نیاز به ساخت آواتار خاص خود دارید. در ادامه این موضوع را به صورت کامل برای شما بیان می‌نماییم.

5- به دنیای جدید خود سلام کنید

پس از پشت سر گذاشتن مراحل مختلف، اکنون شما آماده‌ی ورود به متاورس می‌باشید.

6-از آشنایی با شما بسیار خرسندم!

بعد از یادگیری راهنمایی‌ها و وارد شدن به متاورس، وقت آن رسیده است که به تعامل با دیگران پرداخته و برای خود دوستانی پیدا نمایید.

7-زمین خود را تصاحب کنید!

خرید زمین در متاورس اجباری نمی‌باشد و کاملا بستگی به نظر و تفکرتان شخص خودتان دارد. اما اگر قصد سرمایه گذاری در متاورس را دارید، لازم است زمینی برای خودتان بخرید.

بیشتر مطالعه کنید: با چه نرم افزاری تدوین عالی داشته باشیم ؟

آموزش نحوه ثبت نام و ساخت آواتار

نحوه ثبت نام در متاورس:

چگونه وارد متاورس شویم؟ شما در اولین قدم برای ثبت نام در متاورس به یک ایمیل نیازمند هستید. این ایمیل هم معتبر و هم تنها متعلق به خودتان باشد. به عبارت کلی ایمیل باید شخصی بوده و در دسترس بقیه قرار نگیرد. در ادامه و پس از تعیین ایمیل، برای آن پسورد انتخاب نمایید. توجه داشته باشید که که این رمز عبور باید به گونه ای انتخاب شود که به راحتی قابل هک نباشد و حتما از حروف و اعداد کوچک و بزرگ در آن استفاده شده باشد.

ساخت آواتار در متاورس:

برای ایجاد آواتار از وب‌سایت ساخت آواتار سه‌بعدی spatial  می‌توانید استفاده نمایید. برای استفاده از خدمات این وب‌سایت تنها کافی می‌باشد یک حساب کاربری در آن ایجاد نمایید و سپس با گرفتن عکسی باکیفیت از خود در محیطی با نور کافی و مناسب آواتار باکیفیتی برای خودتان ایجاد کنید. (هرچقدر عکس شما باکیفیت‌تر گرفته شود و وضوح بالاتری داشته و جزئیات صورت دقیق‌تر در آواتار مشهود است). سپس پلتفرم هوش مصنوعی وب‌سایت به آواتار شما جان داده و به این صورت نسخه‌ای مجازی از شما را ایجاد می‌کند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *