زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

پرفروش ترین بازی های  PS5 کدامند؟

پرفروش ترین بازی های  PS5 کدامند؟

سونی لیستی از عناوین پرفروش ترین بازی های  PS5 در اروپا و امریکای شمالی را اعلام نمود. مطابق انتظارات عامه مردم، Call of Duty Vanguard به عنوان پرفروش ترین عنوان بر روی پلی استیشن ۵ در اروپا و امریکا شناخته شد. این انتخاب سونی شروعی قدرتمند و البته قابل انتظاری را برای جدیدترین نسخه از این فرنچایز می‌تواند رقم زند. البته شرکت سونی رقم دقیق فروش و یا تعداد نسخه های به فروش رسیده از هر بازی را اعلام بیان نمی‌کنمد. پس در خصوص جزئیات بیشتر فروش بازی های فروشگاه پلی استیشن نمی‌توان اظهار نظر داشت.

پرفروش ترین بازی های PS5 طبق آمار بیان شده توسط شرکت سونی در سال 2021 آمریکای شمالی

 1. Call of Duty: Vanguard
 2. Battlefield 2042
 3. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
 4. NBA 2K22
 5. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 6. Marvel’s Guardians of the Galaxy
 7. Madden NFL 22
 8. Far Cry 6
 9. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
 10. FIFA 22
 11. Deathloop
 12. Riders Republic
 13. Assassin’s Creed Valhalla
 14. Back 4 Blood
 15. Demon’s Souls
 16. Ghost of Tsushima Director’s Cut
 17. Star Wars Jedi: Fallen Order
 18. Ratchet & Clank: Rift Apart
 19. Doom Eternal
 20. Resident Evil Village

Call of Duty: Vanguard-:

این بازی در حالی بازیکنان را به دوران جنگ جهانی دوم خواهد برد که داستانش را با محوریت چند شخصیت مختلف، هرکدام با توانایی‌های خاص، روایت می‌نماید. با این حال زمان کوتاه بخش داستانی بازی، سبب گردیده تا این رویکرد آنطور که باید جواب نداده و در نتیجه، نه شاهد شخصیت‌پردازی درستی برای کاراکترها بودیم و نه یک روایت داستانی منسجمی را دیدیم. البته که با گذر از بحث کیفیت داستان، سطح طراحی مراحل بازی در این بخش و تنوع آن‌ها رضایت‌بخش بوده و در ترکیب با گان‌پلی بسیار نرم و روان، کمپینی سرگرم‌کننده را برای گیمر به ارمغان آورده است. ونگارد همچنین در بخش چندنفره هم به‌جز بهبود‌هایی جزئی، همان تجربه آشنای مخصوصا دو نسخه قبلی کال آو دیوتی اما در فضای جنگ جهانی دوم داشته و قسمت زامبی بازی هم با وجود خوبی و سرگرم کننده بودنش، کمی دارای ضعف محتوا است. در کل ونگارد اثری است که طرفداران همیشگی کال آو دیوتی، لذت خوبی از آن برده و همین وِیژگی آن سبب شده تا این بازی به یکی از پرفروش ترین سری بازی های PS5 مبدل گردد.

بیشتر بخوانید: بازی های دارای فیلم سینمایی کدامند؟

– Battlefield 2042:

داستان بازی Battlefield 2042 در سال ۲۰۴۲ میلادی جریان پیدا می‌کند و نبردی عظیم را به رخ همگان می‌کشد. سوالی که طرح می‌گردد این است که جنگ بزرگ چگونه شروع خواهد شد؟ برای پاسخ باید بیان کنیم که ماجرا از سال ۲۰۳۱ آغاز می‌گردد. سطح آب دریاها و اقیانوس‌ها به میزان قابل‌توجهی بالا امده، کشورها در آستانه ورشکستگی مالی قرار می‌گیرند و اوضاع اقتصادی بسیار رقم می‌خورد، ائتلاف‌های سیاسی و نظامی یکی پس از دیگری نابود شده و اتفاقات ناگوار هر روز مردم جهان را غافل‌گیر می‌نماید.

در نتیجه تغییرات آب هوایی، اولین طوفان نوع شش در سال ۲۰۳۳ میلادی آغاز می‌شود. با گذشت تنها چند ماه، بحران جهانی غذا پدید می‌آبد، میزان تولید سوخت کم شده و دومین رکود بزرگ اقتصادی به تدریج بر تمام جهان غلبه می‌کند. با وخیم شدن اوضاع، کشور آلمان از هم متلاشی شده و اتحادیه اروپا به صورت رسمی پایان فعالیت‌های خود را اعلام می‌دارد.

رکورد بزرگ روی برخی از کشورها تاثیر بالا و روی برخی دیگر هم تاثیر کمتری می‌گذارد. ساکنان کشورهایی که بیشتر ضرر کردند، به اجبار خانه، شغل و زندگی خود را رها نموده، سوار کشتی‌های بی‌شمار می‌شوند و راهی سرزمین‌هایی می‌گردند که امید همچنان در بین آن‌ها زنده می‌باشد. از آن‌جایی که دیگر کشوری برای سکونت ندارند، توسط رسانه‌ها «مردمان بدون میهن» نامگذاری می‌گردند. به هر حال و با توجه به سناریو قوی این بازی در رده دوم پر فروش ترین بازی ها قرار دارد.

پرفروش ترین بازی های PS5 طبق آمار بیان شده توسط شرکت سونی در سال 2021 اروپا

 1. Call of Duty: Vanguard
 2. Battlefield 2042
 3. Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition
 4. FIFA 22
 5. Marvel’s Guardians of the Galaxy
 6. Farming Simulator 22
 7. Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
 8. Far Cry 6
 9. NBA 2K22
 10. Deathloop
 11. The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition
 12. Resident Evil Village
 13. Star Wars Jedi: Fallen Order
 14. Jurassic World Evolution 2
 15. Assassin’s Creed Valhalla
 16. Riders Republic
 17. Demon’s Souls
 18. Doom Eternal
 19. It Takes Two
 20. F1 2021
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *