زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

درآمد تدوین در خارج چقدر است؟

درآمد تدوین در خارج

تدوین گر می تواند به صورت قراردادی با شرکت های تولید فیلم، تلویزیون و شرکت های تبلیغاتی کار نماید. زمان این قراردادها می تواند از یک روز تا چند ماه رخ دهد. تعدادی از تدوین گرها هم در شرکت های فیلم سازی استخدام می گردند. برخی اوقات نیز شرکت های خصوصی فیلم سازی یا تبلیغاتی استخدام تدوینگر را انجام خواهند داد.  در این مقاله به درآمد تدوین در خارج پرداخته شده است که میتوانید تا انتها با ما همراه باشید.

برخی مشکلات درآمد تدوین در داخل کشور که شاید در خارج با آن رو به رو نشویم

شغل تدوین گری در ایران با برخی از مسایل روبرو می باشد که عبارتند از :

  • نداشتن امنیت شغلی
  • شکل گیری استودیوهای تدوین فراوان غیر مجاز در کشور و رفتار مسئولین بر آنها که در نهایت منجر به صدمه زدن به افراد حرفه ای در این بخش خواهد شد.

شخصیت های مناسب این شغل

در یک انتخاب شغل صحیح و درست، عوامل مختلفی از جمله ویژگی های شخصیتی، ارزش ها، علایق، مهارت ها، شرایط خانوادگی، شرایط جامعه و … برای هر فرد در نظر می گیرند. یکی از اصلی ترین این عوامل ویژگی های شخصیتی خواهد بود. شناخت درست شخصیت هر فرد فرآیندی پیچیده و محتاج به تخصص و زمان کافی دارد. البته هر فردی ویژگی های منحصربه فرد خود را داراست، حتی افرادی که به نوعی تیپ شخصیتی مشابه دارند، باز هم در برخی موارد با یکدیگر متفاوت اند.

به طور کلی همیشه افراد موفقی از تیپ های شخصیتی مختلف در تمام مشاغل وجود دارند و نمی توان دقیقا اعلام کرد که فقط تیپ های شخصیتی خاصی اند که در این شغل موفق می گردند. اما طی تحقیقاتی که صورت گرفته تیپ های شخصیتی ای که برای این شغل معرفی شده اند، عموما این کار را بیشتر پسندیده و رضایت شغلی بیشتری در آن دارند.

درآمد تدوین در خارج
درآمد تدوین در خارج

مهارت و دانش مورد نیاز

  • خلاقیت  – اکثر کارهای هنری نیاز زیادی به خلاقیت دارند تا بتوانند محصولی مورد توجه مخاطبان ارائه نمایند. در تدوین هم تدوین گر باید نظرات و دیدگاه های مخاطبان را شناخته و برای اثرگذاری بیشتر فیلم با کمک خلاقیت خود از روش های جدیدی بهره ببرد.
  • داشتن دید هنری  – از لازمه های اصلی کار تدوین، داشتن دید هنری است و در فهم درست روند کار و ایده ها و نظرات فیلم ساز به تدوین گر کمک زیادی می نماید.
  • دقت زیاد و توجه بالا به جزئیات – برای توجه کافی به کوچک ترین موارد در صحنه ها و کنار هم قرار گرفتن صحیح آنها مطابق با داستان فیلم نامه
  • مهارت های ارتباطی خوب – برای ایجاد ارتباط نزدیک با کارگردان، تهیه کننده و… در پروژه کاری
  • توانایی انجام کار تیمی – برای همکاری با سایر عوامل فیلم سازی از جمله کارگردان، صدابردار و… با هدف ساخت محصولی ارزشمند و با کیفیت عالی
  • تحمل فشار کاری بالا و توانایی انجام به موقع پروژه ها
  • مهارت های کامپیوتری عالی – از آنجا که بسیاری از کارهای تدوین امروزه به کمک نرم افزارهای کامپیوتری انجام می گردد، تدوین گر باید بتواند به خوبی از کامپیوتر و این نرم افزارها استفاده نماید

وضعیت استخدام تدوینگر در برخی کشورهای جهان

آمریکا – پیش بینی ها نشان می دهد. میزان استخدام تدوین گران بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۲۰، رشد ۵ درصدی دارد. در حالی که متوسط این رشد برای همه مشاغل ۱۴ درصد است.

میزان درآمد تدوین در کشور ایران

اطلاعات درست و دقیقی از میزان حقوق و درآمد تدوینگر در ایران در دسترس نیست. تدوین گرانی که در بخش خصوصی استخدام می گردند، با توجه به سیاست ها و وضعیت شرکت کارفرمای خود، حقوق متفاوتی دریافت می نمایند. آنهایی هم که کسب و کار مستقلی داشته و به صورت قراردادی کار می کنند، بسته به میزان فعالیت شان، درآمدهای متفاوتی خواهند داشت. 

متوسط درآمد تدوین در برخی کشورهای جهان

آمریکا – متوسط درآمد سالانه این شغل ۵۰.۹۳۰ دلار و برای همه مشاغل ۳۳.۸۴۰ دلار در سال ۲۰۱۰ و مطابق با آخرین آمارها در سال ۲۰۱۳، ۵۳.۴۰۰ دلار تخمین زدند.

انگلستان –  درآمد این کار برای تدوین گران تازه کار تا ۳۸.۰۰۰ دلار و برای تدوین گران با تجربه بین ۸۱.۰۰۰ تا ۱۴۷.۰۰۰ دلار (قبل از کسر مالیات) می باشد .

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *