زندگی با تجربه دیگران شیرین تر میشه...
0

آموزش تدوین فیلم با موبایل چگونه است؟

آموزش تدوین فیلم با موبایل

آموزش کاین مستر برنامه ادیت ویدیو

کار با برنامه کاین مستر رایگان است که ویژگی‌های متفاوتی را سابسکرایب می نماید. اما چگونه با برنامه کاین مستر کار نماییم؟ از آنجا که همه ابزارهای ویرایش به صورت رایگان در دسترس اند، ما از نسخه رایگان برای آموزش کاین مستر استفاده خواهیم نمود. این اپلیکیشن برای هر دو سیستم عامل اندروید و آیفون در دسترس است، اما در این مقاله بر روی نسخه اندروید جهت آموزش کامل کاین مستر تمرکز می نماییم. در ادامه به شما یاد می‌دهیم چگونه با برنامه تدوین فیلم با موبایل را انجام دهید.

قدم اول :محتوای خود را آماده نمایید.

روش کار با کاین مستر بسیار ساده می باشد. گام اول در آموزش تدوین فیلم  کار با برنامه کاین مستر این است که ابتدا پیامی را که می‌خواهید در ویدیو خود به دیگران منتقل نمایید تعیین کرده و فیلم‌های مربوط به آن را پیدا بکنید. این مرحله مخصوصاً برای کسانی که به دنبال ساختن کلیپ حرفه‌ای مثل تبلیغات و سایر محتوای تبلیغاتی هستند بسیار اهمیت خواهد داشت. اگر فقط قصد ویرایش سریع ویدئویی را دارید که روی گوشی خود ضبط کرده‌اید، این امر زمان زیادی لازم نخواهد داشت.

قدم دوم: برنامه را باز نموده و یک پروژه ایجاد نمایید.

پس از اینکه برنامه را دانلود نمودید، آن را باز نمایید. پس از باز کردن برنامه با گزینه‌ای برای شروع یک پروژه جدید یا ادامه ویرایش پروژه قبلی، روبرو می شوید.

در ادامه آموزش کاین مستر اندروید برای شروع، روی ایجاد پروژه جدید  را می زنیم.

نسبت ابعادی که انتخاب می نمایید تا حد زیادی به مکانی که قصد انتشار فیلم را دارید بستگی دارد. به عنوان نمونه، نسبت تصویر ۱۶:۹ برای YouTube مناسب خواهد بود، در حالی که ۹:۱۶ برای اینستاگرام بهترین می باشد. بعلاوه، برای صفحه نمایش کوچکتر، می‌توانید از نسبت تصویر ۱:۱ استفاده نمایید.

سپس، روی Media ضربه بزنید تا قسمت Media Browser باز گردد. این پوشه با فایل‌های حاوی تصاویر و فیلم‌ها پر گردیده.

قدم سوم: برش فیلم

یکی از مراحل مهم در آموزش کاین مستر ویرایش ویدیو می باشد. برای ویرایش، کلیپ ویدیو مورد‌نظر خود را انتخاب نموده تا حاشیه زرد رنگ ظاهر گردد. برای باز کردن گزینه‌های مختلف در همان مکان، روی نماد قیچی منوی( Trim / Split) در گوشه بالا سمت چپ انتخاب کنید. چهار گزینه به ترتیب زیر مشاهده می نمایید:

  • Trim to Right of the Playhead
  • Trim to Left of Playhead
  • Split at Playhead
  • Split and Insert Freeze Frame

در آموزش نرم افزار کاین مستر برای برش کلیپ در جهت ویدیویی که بعد از موقعیت فعلی ظاهر می گردد، Trim to Right of the Playhead را انتخاب نمایید که در این حالت فیلم برش خورده مدت زمان کوتاه‌تری دارد.

با استفاده از گزینه Trim to Left of Playhead  قادرید کلیپ را طوری تنظیم نمایید که فقط قبل از موقعیت فعلی محتوا را داشته باشیم. برای تقسیم یک کلیپ به دو قسمت، از Split at Playhead استفاده نمایید.

قدم چهارم : انتقال ویدیو را اضافه نمایید.

ویدیویی که قصد اضافه کردن محتوای بین اسلایدی به آن را دارید انتخاب نمایید. در حاشیه هر کلیپ ویدیو یک علامت Plus (+) می بینید. برای افزودن انتقال، روی Plus ضربه بزنید؛ گزینه‌های زیادی در سمت راست ظاهر می گردد.

می‌توانید از بین گزینه‌هایی نظیر انتقال کلاسیک، انتقال سه بعدی، تصویر در تصویر، انتقال متن و موارد دیگر که در آموزش کاین مستر اندروید فراهم شده نیز انتخاب نمایید. پس از انتخاب مورد دلخواه، روی علامت تیک در قسمت بالا ضربه بزنید تا انتخاب شما ذخیره گردد. به عنوان نمونه ما گزینه روبرو را انتخاب کردیم: Classic Transitions > Crossfade

برای پیش نمایش ادیت فیلم با کاین مستر، نوار لغزنده را به جایی که ترانزیشن قرار دارد منتقل نمایید و دکمه پخش را لمس کنید.

قدم پنج: اضافه کردن موسیقی پس زمینه به تدوین فیلم

یکی از جذاب‌ترین قسمت‌ها در آموزش تدوین با کاین مستر ، ساخت کلیپ با کاین مستر و افزودن موزیک به کلیپ می باشد. برای افزودن موسیقی به ویدیوی خود، خط قرمز عمودی را در نوار پروژه از جایی که موسیقی شروع می‌شود، قرار بدهید. سپس، روی آیکون صوتی در فهرست اصلی ابزار ضربه زده و موسیقی مناسب را از گوشی خود انتخاب نمایید، همچنین می‌توانید آهنگ‌ها را از KineMaster’s Audio Browser انتخاب بکنید.

پس از انتخاب موسیقی، روی علامت پلاس قرمز که ظاهر شده را لمس کنید. با این کار موسیقی به پروژه اضافه می گردد و موسیقی شما پخش خواهد شد. همچنین می‌توانید در آموزش ادیت با کاین مستر روی علامت پلاس قرمز ضربه بزنید تا نام آهنگ در قسمت پایین ظاهر گردد.

قدم شش : چگونه تدوین فیلم را در ذخیره نماییم؟

پس از اتمام ویرایش و رضایت خاطر از نتیجه نهایی، روی نماد export در گوشه سمت راست بالا را لمس کنید؛ در اینجا تنظیمات کاین مستر امکان مشخص کردن وضوح تصویر، نرخ فریم، میزان بیت و کیفیت فیلم را به شما خواهد داد.

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *